Podróż do Australii to marzenie każdego podróżnika. Kraj ten wywołuje u wszystkich bardzo wiele pozytywnych skojarzeń – urocze kangury i słodkie misie koala, piękna pogoda, piaszczyste plaże. Czego chcieć więcej? Jeśli budżet domowy pozwala, nic nie stoi na przeszkodzie, aby spakować walizę i udać się na podróż marzeń. O czym należy pamiętać gdy zbliża się wycieczka do kraju kangurów?

Kiedy wybrać się w podróż?

Wysoki sezon turystyczny w Australii trwa od grudnia do lutego – wtedy odnotowuje się tam najwyższe temperatury. Wielu podróżników decyduje się na zimowy wyjazd w ucieczce przed zimowym chłodem panującym w Polsce. Każdy też chciałby spędzić sylwestrowy wieczór na jednej z Australijskich plaż, witając Nowy Rok w stroju kąpielowym. Jeśli jednak upały i turystyczny zgiełk są przeszkodą, można wybrać się do Australii również wiosną i jesienią. Temperatury są wtedy bardziej znośne, a ceny nieco niższe.

Jak zwiedzać Australię?

Australia wycieczki objazdowe to chyba najlepszy sposób, aby zobaczyć jak najwięcej. Taki sposób podróżowania jest prosty i wygodny i polecany jest wszystkim miłośnikom podróżowania, którzy chcą doświadczyć wielu cudownych przeżyć.

Jak przygotować się do wyjazdu?

Najważniejsze rzeczy o jakich trzeba pamiętać to kremy chroniące przed słońcem i okulary przeciwsłoneczne. Australijskie słońce jest naprawdę silne, a przypadki poważnych oparzeń nie należą do rzadkości. Przed wyprawą nie trzeba przechodzić żadnych szczepień. Warto zabezpieczyć się przed owadami, których jest tam dużo – kupując już na miejscu preparaty odstraszające insekty. Walutą obowiązującą na miejscu jest dolar australijski. Warto mieć przy sobie trochę gotówki, aczkolwiek w większości miejsc można płacić kartą.

Co warto zobaczyć?

Obowiązkowymi punktami na mapie Australii z pewnością są: Sydney wraz z niesamowitym gmachem Opery, ogromna Rafa Koralowa, Park Narodowy Uluru ze słynnym Ayers Rock czy Bond Beach, jedną z najpiękniejszych plaż świata. Kraj kangurów pełen jest pięknych miejsc, a dobrze zaplanowaną wycieczkę będziemy wspominać do końca życia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here