Fuerteventura zaliczana jest do archipelagu Wysp Kanaryjskich i stanowi własność Hiszpanii. Jest to częściowo dzika wyspa, na której można w spokoju podziwiać piękno dziewiczej natury, ale też w niektórych miejscach wypoczywać w luksusowych hotelach. Kiedy jechać na tzw. Fuertę i co obowiązkowo powinniśmy zobaczyć, będąc na wyspie?

Wielka pustynia

Jadąc samochodem czy autobusem przez Fuerteventurę, widzimy niesamowite krajobrazy. Możemy poczuć się, jakbyśmy znaleźli się na środku Sahary. Są tu wielkie połacie piaszczystych wydm, które dostarczają takich ciekawych scenerii.

Kiedy jechać?

Oferty „na ostatnią chwilę” najczęściej są proponowane przez biura podróży na koniec okresu wakacyjnego. Natomiast Fuerteventura last minute pod tym względem to rzadkość, ponieważ sezon turystyczny trwa tu właściwie przez cały rok. Biura podróży jednak oferują wyjazdy w niższych cenach na Fuertę w maju, we wrześniu czy w październiku. Za szczyt sezonu uważane są typowo letnie miesiące: czerwiec, lipiec i sierpień. W tym czasie panują doskonałe warunki do plażowania i zażywania kąpieli w Oceanie Atlantyckim. Deszcze są anomalią i zwykle turyści oglądają wyłącznie bezchmurne niebo.

Gdzie jechać?

Wśród głównych ośrodków wypoczynkowych na Fuerteventurze wymienia się Corralejo na północy, Morro Jable na południu oraz Caleta del Fuste i Costa Calma w środkowej części wyspy. Do najciekawszych plaż Fuerteventury zalicza się otoczone górami Cofete, na południu wyspy na półwyspie Jandia. Jedną z najpiękniejszych i najdłuższych plaż jest Playa Sotavento na wschodzie wyspy, przy Costa Calma. Uroku dodaje jej laguna z turkusową wodą. Na północy są zaś plaże należące do Grandes Playas de Corralejo.

Co robić na Fuerteventurze?

Wyspa ta jest rajem dla fanów sportów wodnych. Z uwagi na fakt, że wieje tu silny wiatr, zwłaszcza w czerwcu, lipcu i sierpniu, panują doskonałe warunki do surfingu, windsurfingu i kiteboardingu. Okoliczne laguny i rafy koralowe sprzyjają zaś nurkowaniu.

Pobyt na Fuerteventurze można urozmaicić sobie pieszymi wędrówkami po piaszczystych plażach i wydmach, zwłaszcza w Parku Narodowym Corralejo. Zobacz przewodnik na stronie https://www.wycieczka.pl/szukaj/region/fuerteventura

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here