Jamajka idealnym miejscem na spędzenie udanych wakacji

Jamajka to miejsce dokąd udaje się coraz więcej turystów. Można tutaj bowiem liczyć na liczne atrakcje w postaci słońca, piaszczystych plaż i lazurowych akwenów morskich. Z całą pewnością jest to wyjątkowe miejsce. Jest to wręcz idealne miejsce na spędzenie udanych wakacji w egzotycznym zakątku świata.

Wakacje na Jamajce

Plaże na Jamajce to godne polecenia miejsca dla fanów słonecznego wypoczynku pośród prawie białego pasiku, palm i turkusowej wody. To właśnie na plaży Jamesa Bonda na Jamajce kręcono najsłynniejsze sceny z udziałem znanego wszystkim agenta 007. Turyści cenią sobie widok krystalicznie czystej wody, gdzie oczom ukazują się przepiękne rafy koralowe. Jako, że możliwe jest wypożyczenie sprzętu do nurkowania, to bezproblemowo można przeżyć podwodną przygodę, która będzie jednym z najpiękniejszych przeżyć naszego życia.

Jako, że Jamajska kojarzy się wielu osobom z Bobem Marleyem, to turyści mają okazję przekonać się na własne oczy p tym, gdzie mieszkał król reggae. Do dzisiaj nawet zachował się jego rodzinny dom, gdzie obecnie znajduje się muzeum z galerią fotograficzną, teatr i sklep z pamiątkami. Ponadto Jamajska to wręcz skarbnica pięknych plaż, wapiennych płaskowyżów, podziemnych koryt rzecznych, jaskiń i wąwozów, a także wulkanicznych gór. Nie można przejść obojętnie obok zapierających dech w piersiach wodospadów, różnorodnych kwiatów i spowitych mgłą drzew. Karaiby zaś kojarzą się wszystkich z kultowym piratem z Karaibów i pitym przez niego rumem. Ten jamajski rum jest bowiem jednym z najlepszych i delektują się nim zarówno miejscowi, jak również turyści. Okazuje się, że jest to także świetny sposób na ogłuszanie ryb, a na Jamajskie nie brakuje przecież sprzętu wędkarskiego. Przywiezienie ze sobą butelki oryginalnego rumu zakupionego na egzotycznej Jamajce to świetna pamiątka z pobytu w tym niezwykłym miejscu. Nie bez powodu przecież Krzysztof Kolumb tak barwnie opisał, to co zobaczył po przybiciu do brzegu Jamajki w roku 1494.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here