Na Korfu, jednej z najbardziej zielonych greckich wysp, jest bardzo wiele do zobaczenia – dzięki sporadycznym, ale ulewnym deszczom od września do czerwca i tysiącom drzew oliwnych, które zdobią krajobraz. Wszystko, co musisz wiedzieć o tej wyspie przedstawi Ci Dorota Kamińska – Twój przewodnik po Korfu.

Rowerem na plażę

Istnieje wspólny sekret, który dotyczy wszystkich miejscowości turystycznych, a Korfu nie jest wyjątkiem: najlepsze plaże to te, które zachowują swoje dziewictwo, nie przyciągając tysięcy turystów ze względu na ich odosobnioną lokalizację. Jeśli jesteś fanem sportu wypożyczaj rower i jedź na odosobnioną plażę! Jazda na rowerze wśród bujnych krajobrazów Korfu jest magicznym doświadczeniem. Oczywiście najlepsze jest to, kiedy w końcu dotrzesz na plażę docelową i możesz zmyć zmęczenie w krystalicznie czystej wodzie. Prawdziwym rajem na ziemi, który mógłby być takim celem podróży, jest nieznana plaża Rovinia, jedna z najpiękniejszych plaż w Grecji, położona niedaleko wioski Liapades. Jej krystalicznie czyste wody, liczne jaskinie i idylliczny krajobraz z pewnością Cię oczarują. Wiele innych, pięknych miejsc przedstawia galeria zdjęć z Korfu.

Poczuj deszcz na swojej skórze

Parasol jest niezbędnym akcesorium na tej wyspie, deszcz pada tutaj niemal przez cały rok. Okres letni nie jest wyjątkiem. Nasza rada: jeśli tak się stanie, że trafisz na okres deszczowy, nie pozwól, aby zrujnował ci pobyt na Korfu i po prostu się nim ciesz. Kiedy tłumy zaczynają biec, chwytając parasole i płaszcze przeciwdeszczowe, po prostu pamiętaj, że nie ma nic lepszego niż chodzenie po pustej plaży pod kroplami deszczu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here