Co zobaczyć w Tajlandii, kiedy zwiedza się na własną rękę?

0
18706

Tajlandia to egzotyka, która pociąga coraz więcej osób. Niestety, więcej turystów to większa komercjalizacja tego miejsca. W ten sposób kraj zatraca swoje pierwotne piękno. Turyści widzą to, co mają zobaczyć. Żeby jednak mieć szansę na spróbowanie prawdziwej Tajlandii trzeba wybrać się do niej na własną rękę. Takie podróże są najlepsze. Co zobaczyć by bawić się świetnie?

Tajlandia – plan podróży

Bangkok

To stolica Tajlandii. Miejsce, do którego zjeżdżają się ludzie poszukujący przygód. Można tam spróbować lokalnych przysmaków. Od różnego rodzaju skomplikowanych dań aż po owady w czekoladzie. W tym samym mieście można też zachwycić się świątyniami – Wat Phra Kaew – Świątynią Szmaragdowego Buddy oraz – Wat Po – Świątynią Leżącego Buddy. To miasto tętni życiem. Można w nim spróbować wszystkiego… na co wystarczy odwagi. Bangkok to miasto wielu kultur. Jeśli, więc starczy Ci sił to możesz też odwiedzić China Town i indyjską dzielnicę. Możesz też przejechać się tuk tukiem. Takie przeżycie dostarczy Ci wiele emocji. Pamiętaj jednak, że Bangkok jest nie tylko ogromny, ale może też okazać się niebezpieczny. Uważaj na kieszonkowców i nie noś przy sobie dużych kwot i najważniejszych dokumentów.

Thailand Elephant’s World

To miejsce, które warto odwiedzić. To niezwykłe sanktuarium, które jest domem dla słoni. Większość tych zwierząt to ofiary tajlandzkiej turystyki. Słonie niestety, są w niej wykorzystywane bardzo często. Są one zmuszane do pracy, która je krzywdzi. Na szczęście w słoniowej oazie mogą one odpocząć i wrócić do formy.

Krabi

Po mieście przyjdzie też pora na obejrzenie tajlandzkiej plaży. Wybrzeże Krabi nadaje się idealnie do tego, by się odpocząć i zachwycić się pięknem przyrody. Lazurowa woda i biały piasek będą też świetnym tłem dla pamiątkowych zdjęć.

Koh Mook

To Rajska Wyspa w prowincji Trang. To jedna z najpiękniejszych wysp na świecie. Jest wyrwana jak z bajki. Koniecznie trzeba ją zobaczyć i spędzić na niej kilka dni. Pobyt na niej to okazja też do przepłynięcia się skuterem, mototaksówką,czy longtail boat. Przejrzysta woda, palmy i błękitne niebo… To wszystko wpisuje się w definicję Rajskiej Wyspy. Jeśli, więc marzy Ci się pobyt w raju to koniecznie leć na Koh Mook. Jedną z atrakcji wyspy jest Emerald Cave, czyli Szmaragdowa Jaskinia. Można się dostać do niej wyłącznie od strony morza. Prowadzi do niej tunel, w który można dostać się tylko kajakiem lub wpław. Wyspa Koh Mook niejedno ma imię. Na jej zachodniej stronie jest słynna Charlie Beach. Również zasługuje ona na sporo uwago turystów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here