Krynica Zdrój słynie ze swojego uzdrowiskowego charakteru. W miejscowości skorzystasz z wielu relaksujących i kuracyjnych zabiegów. Możesz udać się także do pijalni wód zdrojowych, gdzie poznasz niezwykłe właściwości pozornie banalnego trunku. Atrakcje architektoniczne i widokowe pozwalają na naprawdę gruntowny wypoczynek. Poza tymi wabikami miasto jest świetną bazą wypadową dla narciarzy oraz poszukiwaczy atrakcyjnych tras biegowych.

Gmina Krynica Zdrój może pochwalić się aż sześcioma stacjami narciarskimi. Najbliższa stacja, na którą dojdziesz pieszo z deptaku to Henryk. Słotwiny oddalone są o 2.5 km. Inne stacje narciarskie mieszczą się ok 6.5 km od deptaku. Stacje te łącznie mogą obsłużyć 28 tysięcy narciarzy na godzinę. Odwiedzając Krynicę Zdrój, na pewno nie będziesz narzekać na nudę.

W centrum oraz okolicach znajdują się również liczne trasy biegowe. Nie obeszłoby się bez wypożyczalni sprzętu oraz zimowej szkoły dla początkujących. Chcesz spróbować nowego sportu lub wybrać się na rześki trening przy niezwykłych krajobrazach? Krynica Zdrój to  najwygodniejsze miejsce na stawianie pierwszych kroków, jak i zaawansowany trening biegu narciarskiego.

Szukasz noclegu w Krynicy Zdrój? Zobacz Apartamenty Krynica Zdrój.

Sporty poza sezonem zimowym – tanie noclegi w Krynicy Zdrój

Całoroczna sankostrada to opcja dla spragnionych wrażeń. Bezpieczne zjazdy wózkami osadzonymi w tunelach to chyba najbardziej oryginalny sposób na podziwianie tutejszych krajobrazów. Zawiłe trasy pozwolą ci poczuć się jak profesjonalny saneczkarz lub saneczkarka.

Kiedy stopnieją śniegi możesz też sprawdzić się w łucznictwie. Arena łucznicza oferuje stary sport w formie grupowej rozrywki. Strzały zmienione w bezpieczną, zabawkową broń mogą służyć do „wyeliminowania” znajomych lub wybicia klocków ze specjalnie zaprojektowanej tarczy. Oczywiście jak w tradycyjnym łucznictwie liczy się precyzja i pełna koncentracja na celu.

Oczywiście Krynica Zdrój jest wspaniałym miejscem do uprawiania pieszych wędrówek oraz jazdy rowerem. Zimowe trasy biegowe na wiosnę zmieniają się w pełnoprawne szlaki piesze lub rowerowe. Poruszać możesz się także wytyczonymi ścieżkami historycznymi.

Szlakiem konfederacji barskiej – apartament w Krynicy Zdrój

Pobliski szlak barski, upamiętniający wydarzenia Konfederacji Barskiej zainteresuje pasjonatów historii Polski. Jeżeli chcesz poczuć nastrój XVIII-wiecznego sprzymierzenia, możesz wybrać się w trasę pieszo lub samochodem. Trasa ta przecina się ze szlakiem architektury cerkiewnej – drewniane, sakralne budynki zachwycają różnorodnością i trwałością. Okolice gwarantują także stałe obcowanie z pięknym, górskim krajobrazem i dziką naturą. W przypadku, gdy nie planujesz oddalać się od centrum, możesz udać się do Parku Miniatur Architektury Drewnianej Beskidu Sądeckiego.

Apartamenty w Krynicy Zdrój – historia regionu

Bieszczady sądeckie skrywają wiele opowieści, by je poznać udaj się do Muzeum Turystyki Górskiej przy schronisku PTTK na Jaworznie Krynickiej. Zobaczysz tam, jak kształtowała się historia turystyki w regionie. Zobaczysz wizerunki pionierów, którzy wytyczali szlaki i chronili naturę, ustanawiając górskie rezerwaty. Osobna ekspozycja ukazuje dzieje walk partyzanckich w górskim regionie.

Sztuka intuicyjna – Muzeum Nikifora w Krynicy Zdrój

Muzeum Nikifora – malarza samouka z nurtu sztuki intuicyjnej – mieści się w zabytkowej willi uzdrowiskowej „Romanówka”. W muzeum zgromadzono wiele dzieł Nikifora, tworzonych rozmaitymi technikami i przedstawiające różne okresy twórczości artysty. Nikifor, zwany Krynickim, tworzył przede wszystkim pejzaże miejskie.

Kolejka na szczyt – wypoczynkowo w Krynicy Zdrój

Kolej linowo-terenowa na Górę Parkową liczy sobie już prawie 100 lat. Powstała jeszcze przed wojną i w dalszym ciągu służy tysiącom turystów. Dzięki kolejce w łatwy sposób dostaniesz się do najpiękniejszego punktu widokowego w mieście. Na miejscu możesz miło spędzić czas …bez górskiego ekwipunku na plecach. Sam przejazd dostarcza wielu wrażeń i na pewno warto skorzystać z kolejki.

Uzdrowiskowa jaskinia solna – Krynica Zdrój noclegi

Górskie miasto znane jest z sanatoriów i bogatej oferty zabiegów rehabilitacyjnych. Słynie przede wszystkim z dobroczynnych wód, które wypróbujesz w pijalniach wody zdrojowej. Ich właściwości wykorzystywane są w lokalnych uzdrowiskach. Będąc w Krynicy Zdrój warto skorzystać też z oferty jaskiń solnych, których na miejscu znajdziesz aż kilka. Krynickie jaskinie solne powstały z brył soli sprowadzonych z Morza Martwego. Ściany zostały pokryte kłodawskimi kryształkami soli, które wymieniane są co rok. Przebywanie w jaskini działa relaksująco, poprawia nastrój, a także leczy wiele schorzeń. Powietrze o uzdrawiających właściwościach – zawierające pierwiastki takie, jak jod, potas, magnez i wapń – pomaga m.in. astmatykom, alergikom i przy chorobach tarczycy.

Krynica Zdrój oferuje kompleksowy wypoczynek dla aktywnych i tych bardziej wygodnych. Jest to świetna baza wypadowa dla rodzin i osób, które niezależnie od pory roku chcą zadbać o zdrowie i kondycję. Planujesz skorzystać z dobroczynnej aury miasta? Zarezerwuj apartament z Sun&Snow – ciesz się pełną wygodą.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here