Coraz więcej osób stawia na aktywny wypoczynek. Przybiera on różne formy – wszystko zależy od upodobań oraz pasji. Jedni wybiorą długie leśne wycieczki, inni zdecydują się na rower. Jednym przyjemność sprawi wędkowanie, a innym… trekking.

Najpopularniejszą odmianą jest trekking górski, który łączy w sobie elementy wspinaczki i turystyki pieszej. To bardzo przyjemna forma spędzania czasu, która angażuje do pracy niemal wszystkie partie mięśniowe. Chcesz zacząć swoją przygodę z tym sportem?

Zacznij od butów!

Buty przeznaczone specjalnie do trekkingu z reguły nie są tanie. To dlatego, że muszą być idealne pod wieloma względami. Są drogą inwestycją, jednak mogą posłużyć przez długie lata! Buty te nie powinny być za ciasne.

Wielogodzinne wędrówki mogą sprawić, że nogi opuchną, a zbyt ciasny but pogłębi dyskomfort! Do tego podczas wędrówek po nierównych terenach stopa stale się przesuwa. Nieodpowiedni but wywoła ból w obrębie paznokci.

Zastanawiasz się, jak dopasować obuwie? Mierzenie powinno odbywać się w godzinach popołudniowych. Powinieneś mieć na stopach grube skarpetki, zbliżone grubością do tych, które zamierzasz nosić podczas trekkingu.

Wyjęcie wkładki z buta to kolejny krok. Nie może być ona idealnie dopasowana do stopy. Kilka milimetrów luzu zapewni komfort użytkowania i pozwoli uniknąć przykrych konsekwencji w postaci otarć i urazów! 

Następnie zasznuruj buty i zwróć uwagę, w jaki sposób trzymają stopę. Odpowiednia stabilizacja da ci gwarancję, że nie skręcisz kostki. Pamiętaj, że twój komfort jest najważniejszy!

Gdzie dostanę dobre buty trekkingowe?

Jeśli zależy ci na tym, aby służyły przez długie lata, postaw na znaną markę! Idealnym rozwiązaniem będą buty firmy Hanwag. Ta popularna marka do produkcji obuwia wykorzystuje jedynie materiały najwyższej jakości.

Wybierając buty trekkingowe, zwróć uwagę także na zabezpieczenia, które powinny znaleźć się w rejonie palców. Ochronią one przed ostrymi kamieniami, z którymi będziesz miał styczność podczas wędrówek.

Dodatkowym atutem będzie pewność, że buty nie przemokną przy kapryśnej, deszczowej pogodzie. Jesteś zdecydowany na Hanwag? Buty tej firmy znajdziesz na www.hunt-fish.eu. Możesz wybierać spośród różnych modeli.

Gwarantuję ci, że znajdziesz tam coś dla siebie! Każdy model zaskoczy cię solidnym wykonaniem i elastycznością. Twoje stopy będą ci wdzięczne! Zadbaj o nie już dziś!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here