Ramadan w Egipcie podczas wakacji

Ramadan jest muzułmańskim miesiącem, kiedy to obowiązuje wierzących zachowanie postu od świtu do zmierzchu. Jest to czas, w którym Muzułmanie musza powstrzymywać się od picia i jedzenia, a także od palenia i uprawiania seksu. Każdego roku ten święty dla Muzułmanów czas rozpoczyna się i kończy w czasie nowiu księżyca, gdyż kalendarz muzułmanki opary jest na fazach księżyca. Ramadan w Egipcie dotyczy wszystkich powyżej dziesiątego roku życia z wyjątkiem kobiet w ciąży i tych karmiących, osób starszych i tych podróżujących dłużej niż trzy dni. Bogaci Egipcjanie nawet fundują posiłek strudzonym wędrowcom czy bezdomnym, chociaż sami przestrzegają ścisłego postu. Czy zatem jest się czego obawiać podczas wycieczki do Egiptu w czasie ramadanu?

Ramadan w Egipcie podczas wakacji

Osoby planujący wypocząć w Egipcie akurat podczas trwającego tam Ramadanu nie muszą obawiać się zakłócenia ich pobytu w hotelu. Charakterystyczne będzie jednak zniknięcie hotelowej obsługi na jedną godzinę po zachodzie słońca, kiedy to Muzułmanie zbierają się na wspólny posiłek. Na ulicach rozstawiane są długie stołu, aby zgormadzeni mieszkańcy mogli zaraz po wieczornej modlitwie w meczecie zasiąść wspólnie do posiłku. Chociaż większość atrakcji turystycznych jest wcześniej niż zwykle zamykana, to jednak w godzinę po zachodzie słońca miasto zaczyna tętnić ponownie życiem, co trwa do późna w nocy. Wówczas turyści mają okazję do skorzystania z ofert sklepów i restauracji.

W czasie Ramadanu goście hotelowi nie muszą pościć i mogą oddać się w spokoju wypoczynkowo. Warto jednak uszanować ten święty dla Muzułmanów czas i nie pożywać jedzenia w miejscach publicznych. Należy liczyć się z tym, że w bardziej restrykcyjnych krajach typu Arabia Saudyjska czy Emiraty Arabskie za spożywanie alkoholu czy jedzenie w centrum handlowym może grozić nam kara czy tez areszt. W hotelach i na plaży można pozwolić sobie na pełną swobodę, jednakże w miejscach publicznych zaleca się rezygnować z wyzywających strojów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here