5 powodów, aby spędzić urlop w górach

Standardowo przed wakacjami pada jedno z pytań – góry czy morze? Dlaczego warto wybrać góry? co jest takiego tam, czego nie ma nigdzie indziej? Co nam może dać urlop w górach?

1) możliwość ucieczki od problemów

Przede wszystkim nie na darmo pustelnicy czy myśliciele wchodzili zawsze na jakąś górę, aby w spokoju wszystko przemyśleć. Rzeczywiście jest coś takiego, że będąc na górze z stamtąd obserwując świat, łatwiej jest się odciąć emocjonalnie od wszelkich problemów, mamy poczucie, że wszystko zostało tam na dole.

Wczasy góry dadzą nam zatem większą możliwość odpoczynku niż cokolwiek innego.

2) aktywny wypoczynek

Po drugie – góry oznaczają aktywny wypoczynek. Urlop w górach to przede wszystkim pokonywanie szlaków i piękne widoki. Oczywiście na początku jest to męczące – w końcu trudno jest przekonać zasiedziałe ciało, żeby się ruszyło. Jednak bardzo szybko odkryjemy przyjemność w zdobywaniu, w ruszaniu się, w oddychaniu czystym, świeżym powietrzem.

Taki wypoczynek w górach też naprawdę dobrze wpływa na nasze zdrowie. W końcu świeże powietrze, sen, wstawanie wcześnie, ruch, zdrowe jedzenie – to wszystko sprawia, że zasadniczo naprawdę poprawiamy wydolność organizmu a także i samopoczucie.

3) piękne widoki

Wczasy góry to także synonim pięknych widoków. Nawet jeśli nie zdecydujemy się pokonywać wysokich szczytów, to już wejście na pobliską górę dostarczy nam ładnej panoramy. A mając dookoła siebie ładne otoczenie, znacznie łatwiej jest odpocząć i się zrelaksować.

4) możliwość spróbowania nowych atrakcji

Warto jeszcze podkreślić, że wypoczynek w górach oznacza możliwość spróbowania naprawdę wielu różnych atrakcji. Przede wszystkim będą to różne sporty związane z górami np. wspinaczka skałkowa. Dalej – na pewno znajdzie się miejsce na spływ kajakowy czy też tratwą. Warto spróbować jazdy konnej, zimą – nart czy snowboardu.

5) kultura górska

Co więcej góry to nie tylko i wyłącznie nagie skały. Urlop w górach stanowi także znakomitą okazję do tego, aby zapoznać się z unikalną górską kulturą – poznać górali, ich muzykę, sposób budowania domów i kościołów, rzeźby, zapoznać się z górskimi malarzami.

Podsumowując – wypoczynek w górach może stać się naprawdę znakomitą przygodą! Zdecydowanie zatem warto wypróbować tę formę spędzania wolnego czasu – z czasem zapewne zakochamy się w górach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here