Jak zaplanować tanie wakacje?

0
5665

Każdy zasługuje na chociażby krótki urlop. Niezależnie od tego, ile pieniędzy masz teraz na koncie i czy musisz spłacać do tego jeszcze jakieś raty kredytowe, nie powinieneś odpuszczać sobie wakacji – tylko na nich jesteś w stanie naprawdę odpocząć. Koniecznie zorganizuj więc sobie wczasy, o których od dawna marzyłeś. Zabierz na nie swoją rodzinę lub namów do nich bliskich znajomych. A jeśli wciąż uważasz, że na to wszystko cię nie stać, zaraz się dowiesz, jak zorganizować tanie wakacje. Bo udany wypoczynek nie musi cię dużo kosztować!

Teraz się skup. Pomyśl, na czym najwięcej tracisz podczas wakacji. Najprawdopodobniej najwięcej pieniędzy wydajesz zwykle na nocleg. W Polsce nawet te najgorsze i najbardziej obskurne ośrodki wypoczynkowe, w których nikt nie chciałby się zatrzymać z własnej woli, potrafią żądać od gości aż sześćdziesięciu złotych za dobę i to wyłącznie na jedną osobę. Zabierając całą rodzinę do takiego miejsca, za tygodniowe wakacje zapłaciłbyś ok. półtora tysiąca złotych. A przy tym musielibyście zatrzymać się w miejscu, które najprawdopodobniej w ogóle nie sprostałoby waszym oczekiwaniom. Tanie wakacje nie byłby wtedy udany. Lepiej więc poszukaj innej alternatywy dla tych tanich i kiepskich ośrodków turystycznych.

A nikt nie każe wam przecież zatrzymywać się w hotelach, pensjonatach czy motelach. Równie dobrze możecie spędzić swoje wakacje w prawdziwym domku letniskowym. Co prawda większość z nich należy do dużych firm i agencji, które też potrafią sporo zarobić na swoich klientach, ale jeśli rozejrzycie się za mniej popularnymi ofertami, być może natkniecie się na domki oferowane przez prywatnych właścicieli. Te potrafią być już naprawdę tanie. Nieraz za wynajem całego takiego domku zapłacicie nie więcej niż dwieście złotych za dobę. A warto od razu wspomnieć, że przeważnie nie są to placówki trzy czy czteroosobowe. Można w nich pomieścić dużo większą grupę osób. Jeżeli więc zdecydujecie się na wynajęcie czegoś podobnego, uda wam się zorganizować tanie wakacje.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here