Planujesz wypad do Warszawy? Sprawdź, co warto tam zwiedzić

Osoby wybierające się do Warszawy po raz pierwszy, z pewnością zastanawiają się, co warto jest wartego zwiedzenia w naszej stolicy. Jako, że jest to miasto wzbudzające sprzeczne emocje i najróżniejsze reakcje, to warto zapoznać się z najciekawszymi miejscami i godnymi zobaczenia zabytkami, Nie brakuje tutaj także uroczych zaułków, historycznych placów, teatrów, ogrodów czy muzeów. Co więc warto uwzględnić w swojej liście?

Zwiedzamy Warszawę

1. Stare i nowe miasto

Stare Miasto stanowiło początkowo ogród Książąt Mazowieckich, co miało miejsce w XIII wieku. W czasie drugiej wojny światowej zastało zniszczone i to aż w 90%, po czym odbudowane, a w roku 1980 wpisane na światową listę UNESCO. Obecnie Stare Miasto jest często odwiedzane prze licznych turystów z całego świata, ze względu na mnóstwo galerii, kawiarni, restauracji.

Z kolei Nowe Miasto zostało założone na początku XV wieku i początkowo miało własną administrację, ratusz i kościół. Obecnie znajduje się tutaj Muzeum Skłodowskiej Curie, Park Fontann, a w weekend można bezpłatnie podziewać pokaz wody światła i muzyki.

2. Łazienki królewskie i traktat królewski

Trakt królewski jest trasą, na której oczom turystom ukazuje się Zamek Królewski króla Poniatowskiego i Jana III Sobieskiego, jak również pałace, kościoły i parki. Najpopularniejszy jest tutaj park Łazienki Królewskie, które pełniły dawniej funkcję leniej rezydencji królewskiej. Na terenie Łazienek znajdują się liczne zabytki architektury, gdzie największą sławą cieszy się Pałac na Wyspie. Można tutaj podziwiać także pomnik Fryderyka Chopina.

3. Pałac Kultury i Nauki oraz Pałac w Wilanowie

Pałac w Wilanowie stanowił niegdyś letnią rezydencję króla Jana III Sobieskiego i Augusta II, a potem rodów magnackich. Wokół pałacu znajduje się barokowy ogród i park w stylu angielskim. Z kolei Pałac Kultury i Nauki jest najwyższym budynkiem w Polsce, mieszczącym ponad 3 tys. pomieszczeń. Znajdziemy tutaj kino, teatry, Pałac Młodzieży, muzea oraz liczne instytucje polskie i zagraniczne.

4. A może by tak do Pragi?

Praga jest dzielnicą Warszawy, gdzie turyści mogą liczyć na liczne galerie, kluby, puby, teatry i centra kultury. Warto odwiedzić Fabrykę Trzciny, Centrum Kultury Koneser, Soho Faktory. Godne zwiedzenia są także kamienice i latarnie przedwojenne oraz Stadion Narodowy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here