Niezapomniane wakacje na Mauritiusie – dlaczego warto się tam wybrać?

Sielski krajobraz, dokładnie jak z bajki albo z pocztówki – tak najkrócej można pisać tę niewielką wyspę, która zapewni Wam wypoczynek jak ze snów. Leży ona na Oceanie Indyjskim i dzięki szczęśliwemu położeniu, na konkretniej długości i szerokości geograficznej, posiada właściwie rajski klimat i jedne z najpiękniejszych plaż, jakie kiedykolwiek widzieliśmy. Dlatego teraz pokrótce przedstawimy Wam najważniejsze według nas zalety tego pięknego miejsca, które koniecznie powinniście odwiedzić, przynajmniej raz w życiu.

Skoro już wspomnieliśmy o plażach…

Mauritius posiada piękne plaże – to już ustaliliśmy, ale dlaczego według nas są one tak wyjątkowe? Pierwszą i podstawową kwestią jest ich naturalne piękno, które zawdzięczają naturze, ale drugą, równie ważną jest to, że są one bardzo zadbane i czyste. Posiadają całą potrzebną infrastrukturę, jednakże nie przytłaczają komercjalizacją. Dla nas to idealne rozwiązanie i strzał w dziesiątkę. Warto podkreślić, że zarówno plaże hotelowe, jak i te dzikie są w bardzo dobrym stanie – zachęcają do wypoczynku i mu sprzyjają.

Imponująca, egzotyczna przyroda

Idealnym miejscem do podziwiania flory Mauritiusu jest ogród botaniczny w Pamplemousses. Będziecie mogli tu zobaczyć przepiękne lilie wodne, lotosy oraz liczne gatunki palm. Innym miejscem gwarantującym możliwość podziwiania przyrody jest Park Narodowy Black River Gorges, posiadający wielobarwną glebę.

Innym, robiącym ogromne wrażenie, aspektem przyrody na Mauritiusie są rzeki i znajdujące się na nich wodospady. Szczególnie polecamy Wam podziwianie ogromnego, bo stumetrowego wodospadu Chamarel, który znajduje się w Parku Narodowym Black River Gorges, gdzie zbudowano specjalny taras widokowy do jego oglądania. Polecamy także wodospad Rochester, którego dodatkowym atutem jest możliwość odbycia kąpieli w jego krystalicznej, rześkiej wodzie. Innym wodospadem, który cieszy się podziwem turystów jest Seven Waterfalls.

Mauritius to również miejsce zamieszkania żółwi olbrzymich. W La Vanille, które mieści się na południu wyspy, znajduje się farma, na której hoduje się te piękne zwierzęta w imponującej liczbie aż dwustu osobników! Wiele z nich pochodzi z wysp seszelskich, takich jak La Digue czy Praslin. Najstarsze żółwie mają ponad dziewięćdziesiąt lat. Oprócz tego żółwie można zobaczyć również w ogrodzie botanicznym.

Mauritius miejscem łączenia kultur

Na Mauritiusie bardzo szybko można dostrzec, iż nie jest on jednolity etnicznie. Pomimo jego stosunkowo niewielkich rozmiarów, zamieszkują go ludzie bardzo wielu kultur i religii. Warto dodać, iż pomiędzy nimi, pomimo oczywistych różnic, panuje robiąca wrażenie zgoda i harmonia. Żyją tu obok siebie muzułmanie, taoiści, buddyści i chrześcijanie, ich świątynie niejednokrotnie mieszczą się bardzo blisko siebie i pomimo tego, nie pojawiają się tu najmniejsze konflikty, co sprawia, że można się poczuć tu bardzo bezpiecznie. Mieszkańcy wyspy bez względu na pochodzenie czy religię są bardzo życzliwi i pomocni.

Mauritius – ceny i kulinaria

Jeśli chodzi o ceny produktów na Mauritiusie, to są one dosyć przystępne. Za produkty w zwykłych sklepach zapłacimy mniej więcej tyle, co w Polsce. W miejscach bardziej obleganych turystycznie zapłacimy więcej, ale tak jest na całym świecie. Walutą obowiązującą na wyspie jest rupia. Możecie wymienić pieniądze jeszcze przed wylotem z Polski, ale też w kantorach na wyspie. Polecamy Wam kosztowanie lokalnej kuchni, która jest pysznie bogata w soczyste owoce. Tutaj na miejscu są one świeże i kuszą zapachem, do tego ich ceny nie są wygórowane.

Dzięki swojej wielokulturowości Mauritius pozwoli Wam na skosztowanie przysmaków z wielu stron świata. Rozsmakujecie się tutaj w interesujących połączeniach kuchni francuskiej z hinduską, odwiedzicie typowo kreolskie knajpki z niezwykle aromatyczną i pikantną kuchnią. Skosztujecie świeżych owoców morza, przygotowywanych i podawanych na wiele sposobów. Szczególnie polecamy przepyszne potrawy rybne.

Aktywny wypoczynek dla fanów wodnego szaleństwa

Jeśli lubicie aktywność fizyczną i sporty wodne, to Mauritius jest stworzony dla Was. Amatorzy windsurfingu dobrze wiedzą, co kryje się pod nazwą La Morne – idealne wiatry do uprawiania tego sportu! Ponadto polecamy snorkeling, wycieczki jachtem lub kajakami. Jeśli lubicie piesze wędrówki, również znajdziecie tu coś dla siebie. Na Mauritiusie jest wiele świetnych tras spacerowych i wspinaczkowych, dzięki czemu będziecie mogli postawić na aktywność, a także podziwiać wspaniałe widoki. Poza tym możecie przebierać w szerokiej ofercie atrakcji dodatkowych, takich jak na przykład lot paralotnią i podziwianie tego raju na ziemi z lotu ptaka. Świetną opcją jest także rafting. Jak widzicie – dla każdego coś dobrego.

Mamy nadzieję, że przekonaliśmy Was do wyboru opisanej przez nas lokalizacji. Mauritius zachęca do różnego rodzaju wypoczynku, dlatego jest dobrym wyborem dla osób o zróżnicowanych upodobaniach. W zależności od Waszych oczekiwań może to być spokojny pobyt, koncentrujący się na relaksie na plaży, mogą to być wycieczki fakultatywne do interesujących i egzotycznych zakątków, a mogą być to piesze wędrówki i wodne aktywności. Wybór trakcji zależy wyłącznie od Was.

wakacje na mauritusie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here