Co warto wiedzieć przed wyjazdem do Albanii

Albania to przepiękny kraj, do którego przez cały rok przyjeżdżają turyści, nie tylko z Polski, ale także z innych krajów. Dobrze jest zatem wiedzieć, w które miejsca w Albanii warto się wybrać i jakie dokumenty muszą mieć Polacy, aby mogli legalnie przyjechać do tego uroczego kraju.

Gdzie jest najładniej w Albanii?

Przepiękny śródziemnomorski krajobraz przyciąga wielu turystów, dlatego też warto udać się na spacer po plażach, czy też można podziwiać zabytki zamków z czasów rzymskich. Świetnym miejscem jest także kurort Saranda, gdyż jest to miejscowość położona na południu Albanii nad Morzem Jońskim (jeśli się tam wybierasz, to warto przejrzeć oferty biur podróży znajdujące się na tej stronie https://nawakacje.eu/wczasy/albania/wybrzeze-jonskie/saranda/). Dobrze jest też wspomnieć, że wakacje w Saranda są niezapomniane przez fantastyczne widoki, które rozpościerają się z plaży i co ważne, to bez trudu odnajdą się tutaj turyści, którzy przyjeżdżają do Albanii samotnie lub z dziećmi. Warto też odwiedzić pobliskie miasteczka i plaże takie jak:

  • Durres,
  • Borsh,
  • Golem,
  • Spille,
  • Vlora.

Dzięki temu można spędzić bardzo aktywnie urlop i tym sposobem da się zwiedzić przepiękne zakątki Albanii. Warto także wiedzieć, o której porze roku najlepiej jest obrać ten kierunek, przez co będzie można skorzystać także z wodnych atrakcji, które czekają na turystów.

Kiedy najlepiej wybrać się do Albanii?

W Albanii są różne temperatury w zależności od pory roku. Gdy zależy nam na tym, aby wybrać się w ciepłym okresie, to dobrze jest postawić na miesiące takie jak: maj, czerwiec, lipiec, sierpień, gdzie temperatura w dzień sięga prawie trzydzieści stopni, a temperatura wody wynosi prawie dwadzieścia pięć stopni Celsjusza. Co ważne, to w tych miesiącach są także ciepłe noce, dzięki czemu można wybrać się na nocne zwiedzanie Albanii. Natomiast najniższa temperatura zaczyna się od grudnia i trwa aż do lutego. Najniższa temperatura w nocy wynosi 6 stopni w styczniu, dlatego trzeba mieć to na uwadze, gdy wybiera się w te rejony na ferie zimowe.

Czy Polacy potrzebują wizy do Albanii?

Polacy, którzy chcą przyjechać do Albanii, nie muszą mieć wizy, jednak powinni mieć ze sobą ważny paszport i najlepiej jest też mieć przygotowany dowód osobisty. Ważne jest to, aby dane na paszporcie i dowodzie się zgadzały. Dobrze jest też pamiętać o tym, że data ważności paszportu musi być dłuższa niż trzy miesiące od planowanej daty opuszczenia Albanii. Nie pobiera się także żadnych opłat granicznych za wjazd polskich turystów do Albanii. Należy jednak przestrzegać tego, by dokumenty były zgodne z polskim prawem, przez co nie będzie żadnych trudności nawet w opiece medycznej, gdyby doszło do jakiegoś wypadku w trakcie wakacji.

Dobrze jest też pamiętać o tym, że do Albanii można się wybrać na własną rękę lub za pomocą biura turystycznego. Wszystko zależy od tego, co się chce zobaczyć w tym uroczym kraju i jakie się ma wymagania co do spędzenia urlopu. Ważne jest także to, aby zwłaszcza w okresie wakacyjnym zarezerwować nocleg w odpowiednim hotelu z dużym wyprzedzeniem, gdyż jest to sezon oblegany przez turystów z różnych krajów. Dzięki temu, że zabukuje się nocleg wcześniej, to będzie pewność, iż dany apartament będzie dostępny w konkretnym terminie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here