Klatka dla gryzonia

Wiele osób pragnie trzymać w domu zwierzątko, ale z wielu powodów może się zdarzyć, że nie może adoptować psa albo kota. Wówczas jedną z alternatyw staje się hodowla gryzoni, które mogą dostarczyć wiele radości swoim właścicielom. Specjalnie dla nich przygotowano różnorodne klatki i elementy wyposażenia. Zobacz, co powinno się w nim znaleźć.

Klatka to podstawa

Z całą pewnością klatka dla gryzoni jest podstawowym akcesorium, które musimy dla nich posiadać. Będzie stanowiła ich dom, a jednocześnie zabezpieczy nasze mieszkanie przed zniszczeniami, ponieważ mocno ograniczy zwierzęciu jego przestrzeń. Jeśli więc nie chcesz mieć zniszczonych dywanów czy mebli z powodu moczu, lub też przegryzionych kabli, z pewnością powinieneś pilnować, aby twoje zwierzątko jak najwięcej czasu spędzało w klatce.

Klatka dla gryzoni powinna być wyposażona w mocną dolną kuwetę oraz solidne pręty, które zapewnią jej wytrzymałość przez wiele lat. Pamiętajmy, że gryzonie często ścierają sobie ząbki nie tylko na przeznaczonych do tego zabawkach i gryzakach, ale też na samych prętach. Szczurki lubią się też po nich wspinać, dlatego muszą być one przygotowane na spotkanie z pazurkami, ciężarem zwierzątka czy też ząbkami. Klatka Astro 1 to przykład wytrzymałej klatki wykonanej z solidnych materiałów, która sprawdzi się podczas długotrwałego użytkowania. Co równie ważne, jest ona wyposażona w podstawowe elementy, jakimi są miska i kołowrotek, uwielbiany przez chomiki. Dzięki temu zmniejszy się ilość dodatkowych akcesoriów, które będziesz musiał kupić, by ją wyposażyć.

Klatki z półeczkami i zabawkami

Gryzonie, podobnie jak inne zwierzęta, powinny posiadać liczne rozrywki oraz swoje ulubione, różnorodne miejsca. Dlatego też w klatce powinny znaleźć się między innymi takie rzeczy jak półeczki i domki. Pozwolą one gryzoniom na wybranie takiego miejsca do odpoczynku, które najbardziej im pasuje.

Przykładem klatki, w której znajdziesz półkę z drabinką i domek, jest klatka Astro 2 Nat, która odznacza się sporą przestrzenią i idealnym wyposażeniem dla chomika. Jednocześnie jest stosunkowo niewielka, dzięki czemu bez problemu uda ci się ją ustawić w twoim domu.

Z kolei jeśli szukasz jak największej klatki, powinieneś sięgnąć po model, który jest wyższy i bardziej bogato wyposażony. Przykładem może być klatka Astro 2 Fun, w której mieści się między innymi półeczka z domkiem, tunel, kołowrotek oraz miseczka. Będzie ona idealna dla wielu różnych gryzoni, ponieważ zapewni im i dużą ilość miejsca i możliwość zabawy.

Co jeszcze umieścić w klatce?

Jeśli chcesz jeszcze lepiej wyposażyć klatkę dla swojego małego pupila, powinieneś przede wszystkim pomyśleć o tym, co może mu się spodobać lub działać na korzyść jego zdrowia. Oczywiście każde zwierzę powinno mieć stały dostęp do wody, więc powinieneś umieścić tam poidełko, dostosowane do możliwości twojego małego pupila.

Warto także zastanowić się nad zakupem dodatkowych gryzaków, takich jak patyczki czy wapienne kostki, który pomogą w ścieraniu ząbków, a dodatkowo dostarczą cennych minerałów twoim gryzoniom.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here