Wakacje tuż tuż, dlatego warto pomyśleć o miejscu, do którego można wybrać się na urlop. Naszym tegorocznym numerem jeden jest… Malta! Wyspa położona na Morzu Śródziemnym oferuje wiele możliwości spędzenia aktywnie czasu, a przy tym nauki języka angielskiego. Sprawdź, dlaczego warto odwiedzić Maltę i wybrać właśnie ją w te wakacje!

Śródziemnomorski klimat

To jeden z ważniejszych powodów, dla których warto odwiedzić Maltę. Wybierając ten kierunek mamy gwarancję, że błękitnego nieba i pełnego słońca nie zabraknie. Bowiem na wyspie panuje typowo śródziemnomorski klimat, który charakteryzuje się gorącym i suchym latem oraz łagodną zimą. Dlatego osobom, którym brakuje słońca w Polsce, na pewno nie zabraknie go na Malcie. To dobry moment na wakacyjny wypoczynek, odkrywanie uroków wyspy czy wakacyjny kurs angielskiego na Malcie. Taka aura sprzyja pozytywnej energii, którą będziemy mogli dzielić się w czasie wypoczynku, aktywnego spędzania czasu czy na zajęciach językowych w gronie rówieśników.

Popularna wyspa przyciąga turystów

Malta, od kilku lat, stała się popularnym i bardzo atrakcyjnym kierunkiem na wakacje wśród Polaków (i nie tylko). Wszystko dzięki tanim liniom lotniczym, które oferują wyloty z kilku miast w Polsce. Jednak statystyki mówią, że wyspę co roku odwiedza blisko 1,5 miliarda turystów z całego świata! Dzięki temu mamy pewność, że wyjazd na Maltę będzie wiązał się z poznaniem osób z innych krajów oraz nawiązaniem długoletnich znajomości.

Kurs angielskiego na Malcie

Wakacyjny wyjazd na Maltę nie musi oznaczać wyłącznie błogiego wypoczynku. Wyspa, pomimo swoich niewielkich rozmiarów, jest tak różnorodna, że warto sprawdzić co ma ciekawego do zaoferowania. Naszym zdaniem, jednym z ważniejszych powodów, dla których warto tu przyjechać jest możliwość nauczenia się lub podszkolenia języka angielskiego. Na wyspie obowiązują dwa języki urzędowe – maltański i angielski. Ten drugi ze względu na Wielką Brytanię, której Malta przez lata była kolonią. Z tego powodu każdy mieszkaniec wyspy biegle posługuje się językiem angielskim, a rynek szkół językowych oferujących naukę bardzo się rozwinął. Oferta szkół językowych na Malcie jest ogromna! Można wybierać spośród kursu angielskiego na poziomie podstawowym, kursu intensywnego, przygotowującego do egzaminu przez kursy specjalistyczne czy naukę indywidualną. Wybór jest ogromny, dlatego organizując taki wyjazd warto skorzystać z pomocy sprawdzonej i zaufanej firmy, np. Agencji Turystycznej ATAS, która od lat pomaga w wyborze najlepszych programów oraz w załatwieniu formalności przy wyjeździe na zagraniczny kurs językowy.

Miejsca, które warto odwiedzić

Bogata historia wyspy i liczne atrakcje sprawiają, że nie sposób się tutaj nudzić. Jednymi z najstarszych zabytków na Malcie i pobliskiej wyspie Gozo są ruiny świątyń sprzed tysięcy lat przed naszą erą. To bardzo ciekawa atrakcja szczególnie dla tych, którzy fascynują się historią i archeologią. Pragnąc zaznać odrobiny spokoju warto odwiedzić pierwszą stolicę wyspy – Mdinę, która nazywana jest „miastem ciszy”. Położona w samym sercu Malty, na wzgórzu, z którego rozciąga się widok na niemal całą wyspę. Będąc w Mdinie warto zatrzymać się po drodze na targu w Ta’Qali. Obowiązkowym punktem każdego, kto przyjeżdża na Maltę będzie stolica wyspy – Valletta. To właśnie tu, spacerując wąskimi uliczkami, warto odwiedzić Stare Miasto, pełne zabytkowych kamienic oraz wybrać się do jednego z najważniejszych kościołów – katedry św. Jana. W południowo-wschodniej części wyspy znajduje się malownicza wioska rybacka – Marsaxlokk, gdzie kolorowe łódki kołyszą się na wodzie, a w każdą niedzielę odbywa się tu duży targ. Na Malcie nie brakuje także plaż – te najładniejsze, piaszczyste znajdują się w południowo-zachodniej części i zalicza się do nich Golden Bay, Ghajn Tuffieha Bay oraz Ghadira Bay. Warto wiedzieć, że Malta słynie z kościołów i na całej wyspie (która wielkości przypomina Kraków) jest ich aż 350. Każda parafia hucznie obchodzi święto swojego patrona, które obfituje w liczne atrakcje, w tym przede wszystkim pokaz fajerwerków.

Aktywnie na Malcie!

Klimat sprzyja rozwojowi aktywności. Oczywiście na pierwszym miejscu będą sporty wodne. Woda przez cały rok jest tu ciepła i krystalicznie czysta. Dlatego będąc na wyspie warto spróbować nurkowania lub snurkowania, a także windsurfingu. Na pewno nie będziemy mieli problemu ze znalezieniem szkoły, która nauczy nas podstaw związanych ze sportami wodnymi. Wzdłuż północnego wybrzeża rozciąga się malownicza trasa, idealna na spacery lub bieganie. Dostępnych jest także wiele miejsc do gry w tenisa, squasha czy golfa. Rowerzyści czy rolkarze także znajdą coś dla siebie! Możemy także wybrać się na wycieczkę łódką, w czasie której odwiedzimy Blue Grotto czy Blue Lagoon. Kąpiel w tych miejscach na pewno będzie czystą przyjemnością.

Powodów odwiedzenia Malty jest wiele, dlatego jeśli nie masz pomysłu na tegoroczny, wakacyjny wyjazd, warto skorzystać z naszych porad i wybrać się właśnie na tę wyspę. Gwarantujemy nie tylko idealną pogodę, liczne atrakcje i miejsca godne zobaczenia, ale także możliwość podszkolenia się z języka angielskiego i udział w kursie językowym na Malcie, co z pewnością zaprocentuje w przyszłości. Nic dziwnego, że coraz więcej osób decyduje się na urlop właśnie na Malcie!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here