wielka brytania
fot. pexels.com

Wybierasz się do Wielkiej Brytanii? Poznaj listę zabytków i miejsc, których nie możesz ominąć będąc w tym kraju!

Zobacz też: http://www.nadwisla.pl/tanie-wakacje-za-granica/ 

Muzeum Brytyjskie w Londynie

To muzeum jest jednym z największych muzeów na świecie, które prezentują sztukę starożytną. Muzeum mieści się między przystankami metra Tottenham Court Road i Hilborn. Muzeum liczy ponad osiem milionów eksponatów bardzo mocno związanych z kulturą i sztuką. W muzeum można znaleźć m.in. mumie egipskie oraz kontrowersyjne Marmury Elgina, które zostały wywiezione z Aten. Są też w nim chronometry wykorzystywane przez Darwina podczas jego charakterystycznej wyprawy HMS Beagle. To, co jest najciekawsze w tym Muzeum to to, że wstęp do niego jest wolny.

London Eye

To jedna z najbardziej charakterystycznych atrakcji Wielkiej Brytanii. Ta atrakcja jest płatna i zawsze jest do niej duża kolejka, mimo to warto wystać swoje i z niej skorzystać, bo jest to z pewnością warte swojej uwagi. London Eye jest znany jako ,,diabelski młyn’’ i znajduje się nad brzegiem Tamizy, która z kolei mieści się przy stacji Waterloo. Siedząc w jednej z kabin London Eye można podziwiać panoramę Londynu. Ta atrakcja jest wysoka na 135 metrów, a pełny obrót trwa pół godziny.

Zamek Windsor

To również warto zobaczyć. Zamek ten mieści się na obrzeżach Londynu i jest pełen przepychu, co stanowi niesamowity obraz dla oka. W zamku można zobaczyć kolekcję dzieł Rembrandta, Canaletto i Rubensa w State Apartments oraz kaplicę St. George’s Chapel. Wrażenie robi również domek dla lalek królowej Marii.

Eden Project – Kornwalia

To miejsce pełne kosmicznych kopuł, w których znajdują się przedstawiciele flory i fauny z całego świata.Ta atrakcja to zdecydowanie strzał w dziesiątkę dla tych, co uwielbiają zachwycać się przyrodą.

Warto dobrze zaplanować sobie wyjazd do Wielkiej Brytanii. Skrywa ona naprawdę dużą ilość zabytków, ciekawych miejsc i widoków. Są tam miejsca, które są znane na całym świecie, jako charakterystyczne dla Wielkiej Brytanii, a są też takie, o których mało kto wie. Te również warto zobaczyć i poznać ten kraj od strony, jakie nie zna go zbyt wielu turystów.

Przeczytaj też: http://www.restandsleep.pl/all-inclusive-warto-czy-nie-warto/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here