Geolokalizator – skuteczny sposób na lokalizację obiektu

Każdy kierowca stara się chronić swój samochód – niestety nie da się uchronić go przed kradzieżą, złodzieje mają takie metody, że nie sposób się przed tym ustrzec. Dobrym pomysłem jednak jest kupno geolokalizatora, który umożliwia nam ewentualne namierzenie naszego samochodu w razie kradzieży czy innego zdarzenia losowego.

Czym są geolokalizatory?

Jak powszechnie wiadomo, system nawigacji satelitarnej GPS ma zasięg na całym świecie, przez co daje nam nieograniczone możliwości co do określania lokalizacji GPS samochodu czy innego obiektu. Namierzanie następuje w tym przypadku przez urządzenie, które jest lokalizatorem GPS, jego dokładność określana jest od jednego do kilku metrów.

Dzięki temu urządzeniu możemy skutecznie namierzyć nasz samochód, gdy zostanie on skradziony, ale to nie jedyne zastosowanie lokalizatora GPS. Może również posłużyć do kontroli rzetelności pracowników, poprzez sprawdzanie trasy samochodu służbowego, dzięki temu mamy pewność, iż pracownik jest wobec nas uczciwy i sumiennie wykonuje swoją pracę. Wiele jest jednak przypadków, w których kierowcy oszukują swoich szefów, a dzięki temu urządzeniu taka sytuacja nie ma prawa bytu.

Oszczędzajmy czas i pieniądze

Profesjonalne geolokalizatory posiadają specjalne czujniki ruchu oraz system natychmiastowego komunikowania zmiany położenia, dzięki czemu z łatwością namierzymy samochód. Niektóre z nich mają również dodatkowo funkcję nasłuchu otoczenia, przez co możemy dokładnie słyszeć co dzieje się w danym samochodzie.

Dzięki takim opcjom istnieją o wiele większe szanse, że nie tylko odnajdziemy skradziony samochód, ale również złapiemy złodziei, którzy poniosą konsekwencję swoich czynów.

Urządzenia te są niewielkich rozmiarów i są bardzo wytrzymałe, dzięki czemu są niezauważalne dla złodzieja czy pracownika i możemy ukryć je w dowolnym miejscu. Niektórzy wykorzystują je nawet do kontrolowania dzieci, które znajdują się poza domem.

Podstawowe funkcje urządzenia

Lokalizatory GPS posiadają szereg funkcji, które usprawniają ich działanie, dzięki czemu są jeszcze bardziej skuteczne:

 • Ich kompaktowa i poręczna obudowa może być dla nas gwarancją dyskrecji i ochrony osób oraz rzeczy.
 • Większość modeli posiada bardzo czuły moduł lokalizujący, który pozwala nam precyzyjnie namierzyć samochód czy osobę. Profesjonalny sprzęt charakteryzuje się precyzją do dwóch metrów. Co więcej, czas ustalania pozycji jest niezwykle krótki, przez co w szybki sposób ustalimy jego położenie.
 • Lokalizatory GPS mają wbudowane anteny GPS i GSM/UMTS, dzięki którym urządzenie pracuje wydajnie i stabilnie, jeśli tylko zajdzie taka potrzeba możemy również podłączyć antenę zewnętrzną.
 • Dobrze, aby nasz geolokalizator posiadał wodoszczelną obudowę, dzięki czemu nie istnieje ryzyko zachlapania czy zalania sprzętu – w takiej sytuacji można stracić łączność i zasięg, przez co cała operacja pójdzie na marne.
 • Ważne, by urządzenie miało dosyć długi czas pracy, najlepsze z nich posiadają litowo-polimerowy akumulator o pojemności około 1300 mAh, co daje nam możliwość pracy do 100 dni w trybie uśpienia, lub 90 minut przy raportowaniu położenia co 10 minut. Możemy oczywiście zwiększyć zasilanie urządzenia, dokupując odpowiedni zestaw.
 • Profesjonalny sprzęt zakupiony w renomowanym sklepie posiada licencję użytkownika na jeden rok od daty zakupu, a wszelkie obciążenia finansowe wynikają tylko i wyłącznie z kosztów użytkowania karty SIM.
 • Geolokalizatory posiadają panel użytkownika online, gdzie na stronie internetowej zgromadzone są wszystkie najważniejsze informacje, które możemy w każdej chwili sprawdzić: ostatnia lokalizacja nadajnika, archiwum tras z pewnego okresu, czy alarmy informujące o przekroczeniu przez lokalizator określonej strefy.
 • Ważne, abyśmy mieli wygodny dostęp do informacji, a komputer to nie jedyna możliwość. Mogą temu posłużyć inne urządzenia mobilne, takie jak tablet czy smartfon w trybie online, lub po prostu poprzez telefon komórkowy, gdzie należy wykonać połączenie telefoniczne na numer karty lokalizatora GPS i uzyskamy wtedy SMS z informacją gdzie znajduje się nasz lokalizator.
 • Z pewnością o wygodzie użytkowania tych urządzeń decyduje możliwość zdalnego sterowania – łączność satelitarna GPS umożliwia nam wygodne operowanie urządzeniem bez względu na to, gdzie w danej chwili przebywamy, wystarczy mieć przy sobie telefon komórkowy lub urządzenie obsługujące internet.
 • Istotnym parametrem urządzenia jest również nieograniczony zasięg, a także dostęp online do danych niemalże z każdego miejsca na ziemi.
 • Geolokalizatory są niezwykle proste w obsłudze, korzystanie z niego wiąże się z intuicyjnością oraz wygodą.

Ile musimy zapłacić za takie urządzenie?

Lokalizatory GPS to sprzęt, na którym nie warto oszczędzać, jeśli zamierzamy osiągać zadowalające wyniki. Wysokiej jakości rozwiązanie kosztuje ponad 1000 złotych, jednak jest to pewna inwestycja, dzięki której z pewnością namierzymy nasz samochód prywatny, służbowy czy szukaną przez nas osobę.  Pamiętajmy, by korzystać z oferty wyłącznie znanych producentów, którzy oferują nam solidne urządzenia objęte gwarancją.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here