zawał serca
fot. Pixabay.com

Zawał serca jest groźny dla zdrowia a po ataku czeka nas wiele tygodni powrotu do wcześniejszej sprawności. Obecnie medycyna jest na tyle rozwinięta, że wiele z chorób jest w stanie przewidzieć. W przypadku chorób serca jednak warto postawić na profilaktykę.

 

Przeczytaj też: http://www.manukazdrowie.pl/przyczyny-zawalu-serca/

Co jest powodem zawału?

W przypadku stanu zawałowego, czasu na działanie jest niewiele. Gdy pomoc nie nadejdzie wystarczająco szybko, jest spore ryzyko, że nastąpi zgon. Najczęstszą przyczyną ataku jest odkładający się cholesterol przez co krew nie dociera do serca. Istotne znaczenie mają tez skłonności genetyczne. W takim przypadku zalecane są częste badania co pozwoli na wcześniejsze wprowadzenie leczenia. Bardzo często na prawdopodobieństwo zawału wypływa stres.

Jak zapobiegać zawałom serca?

Najważniejsze, by podjąć działania wcześniej. Zadbajmy o zdrową dietę, wprowadźmy aktywność fizyczną, jeśli jest taka potrzeba to powinniśmy również zrzucić dodatkowe kilogramy. Znajdźmy swój ulubiony sposób relaksu by zniwelować stres który jest jednym z czynników występowania zawału.Jednak takie działania powinny być wprowadzone przede wszystkim profilaktycznie gdyż serce po zawale jest osłabione stąd zdecydowanie powinniśmy zapobiegać niż leczyć.

Przeczytaj też: http://www.restandsleep.pl/czym-jest-migotanie-przedsionkow-serca/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here