Tanie podróżowanie samolotem – Top 5 porad dla początkującego globtrotera

Podróżowanie jest czystą przyjemnością. Wszak nie należy marnować życia na siedzenie przed telewizorem z pilotem w ręku. Tym bardziej, że można zorganizować naprawdę świetną wycieczkę za naprawdę nieduże pieniądze. Oczywiście już na początku polecamy wam zakupienie odpowiedniej walizki na kółkach. W dzisiejszym poradniku przedstawimy Wam top 5 porad dla początkującego globtrotera.

Po pierwsze: odpowiednie przygotowanie

Poznawanie nawet trudno dostępnych zakątków świata staje się coraz bardziej popularne. Jednak należy pamiętać, aby do każdej podróży odpowiednio się przygotować. Pozostawianie wszystkiego przypadkowi nie jest absolutnie dobrym rozwiązaniem. Zatem koniecznie należy poznać miejsce, do którego się wybierasz. Kluczowe znaczenie mają obyczaje, które mogą znacząco się różnić od tych obowiązujących w Europie. wybierając się np. do Iranu trzeba wiedzieć, że kobiety obowiązuje noszenie chustki i zakrywanie włosów. Lepiej uczyć się na błędach, ale oczywiście cudzych, a nie własnych.

Po drugie: planuj z głową!

Gdy już wybierzesz miejsce podróży i dowiesz się więcej o tym regionie, to koniecznie rozpocznij właściwe planowanie. Wycieczki last minute to dobrym wybór jeżeli kupuje się je z biura podróży. Jednak, jeżeli interesują Cię zdecydowanie mniej dostępne miejsca to planowanie trzeba rozpocząć znacznie szybciej. Otóż pomyśl o zakupie biletu nawet pół roku wcześniej. Wtedy też możesz naprawdę sporo zaoszczędzić. Warto też przygotować sobie liczbę miejsc do zwiedzania, a także dowiedzieć się jakimi środkami transportu najlepiej się poruszać. Musisz również pomyśleć o miejscach noclegowych. Możesz skorzystać z z różnych serwisów internetowych służących do rezerwacji online. Często dostępne są także promocje, jeżeli rezerwuje się odpowiednio szybko.

Po trzecie: bo walizki mają największe znaczenie

Kolejną ważną rzeczą jest odpowiednie spakowanie bagażu. Jednak nim przejdziesz do tego, co spakować, koniecznie pomyśl, w co się spakować. Tutaj doskonałym wyborem są walizki na kółkach. Dostępnych jest naprawdę wiele modeli różniących się zarówno wielkością, jak i materiałem, z którego zostały wykonane. Warto tutaj sprawdzić ofertę w hurtowni walizek. Można zdecydować się na zakup walizek na kółkach z ABS. To tworzywo jest mocne i niezawodne oraz sprawdzi się nawet w bardzo trudnych warunkach. Również model z poliwęglanu zasługuje na uwagę, jednak trzeba sobie zdawać, że takie walizki są znacznie droższe. Na pewno nie polecamy wam zakup walizek tekstylnych, które mogą łatwo uleć uszkodzeniu, a jak wiadomo podczas podróży wytrzymałość ma naprawdę spore znaczenie, tym bardziej, że czasami warunki mogą być trudne. Jeżeli już znajdziesz takie walizki na kółkach, które spełnią Twoje oczekiwania to pamiętaj, aby zwrócić jeszcze uwagę, z jakiego materiały wykonane są kółka. Tutaj najlepiej sprawdzą się te z kauczuku. Są one mocniejsze, a jednocześnie ciche i bardziej zwrotne.

Po czwarte: pamiętaj o budżecie

Oczywiście musisz pamiętać o rozplanowaniu sobie budżetu. Jeżeli nie jest on zbyt imponujący to lepiej dozbieraj pieniądze. Pewne minimum musisz posiadać. Oczywiście pamiętaj o wymianie waluty. W wielu miejscach poza miejscową walutą przyjmuje się np. dolary. Często one są bardziej cenny dla mieszkańców danego kraju. Oczywiście możesz też płacić kartą kredytową, jednak niekiedy prowizje są bardzo wysokie, zatem lepiej dokładnie sprawdzić ile wynosi, aby potem nie okazało się, że kwota będzie bardzo, ale to bardzo spora. Wszystkich pieniędzy nie należy też nosić przy sobie.

Po piąte: zadbaj o bezpieczeństwo

Życie potrafi zaskakiwać, dlatego na różne ewentualności koniecznie należy być przygotowanym. Zatem dobrze zdecydować się na zakup ubezpieczenia. Wbrew pozorom koszt nie jest wysoki i można zakupić je nawet przez internet. Szczególnie, że jego brak może być kosztowny, a ewentualny pobyt w szpitalu należy pokryć z własnej kieszeni.

Ponadto przed wyjazdem koniecznie należy zaszczepić się na różne choroby zakaźne. Na stronie MSZ można dowiedzieć się o występujących zagrożeniach w danym rejonie i polecanych szczepionkach. Musisz jednak wiedzieć, że niektórych nie załatwisz „od ręki”.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here