katarynka i pozytywka - jaką wybrać dla dziecka?

Zabawki muzyczne bardzo często są wybierane dla dzieci, głównie z tego względu, że maluchy je uwielbiają. Rodzajów jest kilka, najpopularniejsze są katarynki i pozytywki. Tego typu urządzenia wygrywają różnorodne melodie. Dzięki temu dziecko może na co dzień obcować z dźwiękami.

Czym jest katarynka?

Katarynka jest prostym instrumentem muzycznym. Żeby wydała z siebie dźwięk, należy zakręcić korbką. Aby nauczyć się grać na katarynce, należy poświęcić dużo czasu i pracy. Gra na katarynce wymaga sporej precyzji.

Budowa katarynki, nawet takiej która jest przeznaczona dla dzieci, nie jest prosta. Ten instrument przeznaczony jest dla dzieci od 3 roku życia. Oczywiście sprzęt dla dzieci jest prostszy w obsłudze, niż ten dla dorosłych. Aby usłyszeć dźwięk katarynki, dziecko które uczy się gry na tym instrumencie musi zakręcić korbką i usłyszy melodię, która go zahipnotyzuje.

Katarynki i pozytywki dla dzieci

W sklepach znajdują się dziecięce katarynki, które posiadają w sobie piosenki dziecięce, zazwyczaj są to te najpopularniejsze. Oprócz tego możemy spotkać wersję z hitami klasycznymi, znanymi na całym świecie. Katarynka jest świetnym urządzeniem, które zachęca małe dzieci do obcowania z muzyką i jej nauką, bez znaczenia na jakim instrumencie.

Czym jest pozytywka?

Pozytywkę można nazwać alternatywą dla katarynki. Większości osobom kojarzy się z karuzelą, która wisi nad łóżeczkiem niemowlaka. Fakt to jest jeden z rodzajów pozytywki, natomiast drugą wersją jest pozytywka, zamknięta w szkatułce dla trochę starszych dzieci.

Pozytywki, które są estetycznie wykonane i atrakcyjne stanowią świetny pomysł na prezent dla malucha. Większość pozytywek dostępnych na rynku utrzymana jest w stylu dziewczęcym, ze względu na to, że to głównie dziewczynki korzystają z tego typu urządzeń. Szkatułki zdobione są kwiatkami, serduszkami oraz postaciami bajkowymi.

Pozytywki dziecięce bardzo często wygrywają melodie odpowiednie dla dzieci. Najczęściej jest to melodią z Jeziora Łabędziego. Pozytywki są polecane dzieciom w każdym wieku. Aby uruchomić pozytywkę, należy ją nakręcić, wtedy ona wydaje z siebie melodię. Mechanizm działania podobny jest do katarynki.

Przeczytaj też: http://www.restandsleep.pl/pileczki-dla-dzieci-jakie-sa-rodzaje/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here