park rozrywki Energylandia

Energylandia w Zatorze to największy i najpopularniejszy rodzinny park rozrywki w Polsce. Z roku na rok nieustannie się rozrasta, po to by spędzony w nim czas był jeszcze większą frajdą. Najczęściej wybierają się w to miejsce całe rodziny, dzięki różnorodności atrakcji, mogą korzystać zarówno dzieci, jak i dorośli. Co jeszcze warto wiedzieć o tym parku rozrywki?

Źródło: https://www.poprostukasia.pl/energylandia-dla-kazdego/

Czym jest Energylandia?

Zator to niewielka miejscowość, która leży w województwie małopolskim, pomiędzy Krakowem a Oświęcimiem. Znajduje się w niej największy park rozrywki w Polsce, który zajmuje aż 26 hektarów powierzchni. Rocznie Energylandię odwiedzają setki tysiące turystów, którzy chcą doświadczyć rozrywki na najwyższym światowym poziomie. Znajduje się w niej pięć stref tematycznych, są to: Bajkolandia, Strefa Familijna i Ekstremalna, Waterpark oraz Show.

Ile kosztuje bilet wstępu do Energylandii?

Jeżeli planujemy wybrać się do Energylandii, bilety możemy zakupić na miejscu przy kasie, lub wcześnie przez internet. Cena biletów jest taka sama, bez względu który sposób zakupu wybierzemy. Dostępne są zarówno bilety normalne, ulgowe oraz seniorskie. Można wybrać wersję jednodniową, dwudniową lub całoroczną. Zakupując jeden bilet, mamy możliwość korzystania ze wszystkich atrakcji, które znajdują się w parku rozrywki. Energylandia oferuje również bilety grupowe, które są dedykowane wycieczką oraz grupom zorganizowanym.

Atrakcje Energylandii

Jak już wiadomo Energylandia składa się z 5 stref. Pierwsza strefa to Bajkolandia, która jest dedykowana najmłodszym dzieciom. Znajdują się tam atrakcje adekwatne do wieku maluchów, na przykład zjeżdżalnie, kolejki oraz karuzele, które nie są zbyt duże i szybkie. Gwarantują bezpieczeństwo dzieciom podczas korzystania. Następna strefa to Strefa Familijna, w której zostały umieszczone atrakcje dla całej rodziny. Znajdziemy tam różnorodne zjeżdżalnie, tory i kolejki. A oprócz tego kino oraz planetarium.

Trzecia strefa to Strefa Ekstremalna, dedykowana dla starszych dzieci i dorosłych. Znajdują się w niej najwyższe oraz zarazem najszybsze atrakcje. Czwarta strefa to Waterpark, jest to strefa wodna, w której znajdują się różnorodne baseny, wraz ze zjeżdżalniami i sztuczną plażą. Piąta, a zarazem ostatnia strefa to Show. Można tam podziwiać ciekawe pokazy i przedstawienia, które są zaprezentowane przez profesjonalistów. Polecana jest dla młodszych oraz starszych dzieci.

Zobacz też: http://www.restandsleep.pl/turystyczne-miasta-malopolski-jakie-kryja-sie-w-nich-atrakcje/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here